Jdi na obsah Jdi na menu
LovecPokladu.cz - detektory kovů
 


Četník Josef Němec - zanícený amatérský archeolog

Tato galerie nám představuje vrchního strážmistra Josefa Němce. Domnívám se, že k předloženým dokumentům není třeba žádného dalšího komentáře. Tento četník skutečně sloužil na Četnické stanici Iža. Uvedená obec je zejména známa z křížovek jako obec u Komárna. Z Kalendáře československého četnictva 1932, který zohledňuje stav v roce 1931 můžeme zjistit, že Četnická stanice Iža spadala pod Okresní četnické velitelství Stará Ďala a toto zase bylo podřízeno Četnickému oddělení Komárno. Vrchní strážmistr Josef Němec byl tehdy velitelem Četnicé stanice Iža.

Zde předkládané historické dokumenty byly objeveny v hromadě papíru ve sběrných surovinách. Smutný konec pozůstalosti po tak zajímavém muži.

Také se dozvíme několik málo informací o panu Dr. Eisnerovi.

Jan Eisner - nar. 26. dubna 1885 v Bradle, český arcrcheolog, mimořádný profesor všeobecné prehistorické archeologie Komenského university v Bratislavě. Zabývá se studiem prehistorické archeologie se zvláštním zřetelem k území Slovenska. Své práce uveřejňuje zejména v Památkách archeologických a v Numismatickém časopise československém - převzato z Ottova slovníku naučného nové doby, Dodatky k velikému Ottovu slovníku naučnému, Díl druhý, Svazek první, vydalo Sdružení pro Ottův naučný slovník Argo/Paseka 1998.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář