Jdi na obsah Jdi na menu
LovecPokladu.cz - detektory kovů
 


Kdo pije - propije

Dostal se mi do rukou zajímavý materiál, který v roce 1961 nebo 1962 vyrobil Krátký film Praha, Studio diafilmů. Svým obsahem přímo nesouvisí s historií bezpečnostních sborů, trestním právem či kriminalistikou. Jedná se o výchovný diafilm na téma škodlivosti alkoholu a protože trestná činnost a alkohol jdou zpravidla ruku v ruce, rozhodl jsem se tento diafilm na svých stránkách zveřejnit. Zájemci budou seznámeni s tím, jak se prováděla osvěta mezi mládeží na počátku 60tých let minulého století.

Ty osvětové diafilmy byly na různá témata a ke každému filmu byl ještě svazek listů s textem, který obsahoval pokyny pro lektora a text k jednotlivým obrazům diafilmu. Tento text mohl lektor buď přesně přečíst, zatímco na plátně byl zobrazen příslušný snímek, nebo text zpravidla vlastními slovy převyprávěl.

A nyní již přesná citace:

Poznámka pro lektory

Diafilm ministerstva školství a kultury "Kdo pije - propije" má sloužit jako audiovizuální pomůcka při osvětových protialkoholních akcích určených pro mládež od 12 do 15 let.

Na jednotlivých příkladech je ukázána aktuální problematika jen obecně; předpokládá se, že lektor doplní svou přednášku argumenty přizpůsobenými složení posluchačů a odpovídajícími místním podmínkám.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář