Jdi na obsah Jdi na menu
LovecPokladu.cz - detektory kovů
 


Respicient Finanční stráže Stanislav Majzlík

Tento příspěvek mi zaslal pan Kaděra. Pátrá po osudech respicienta Finanční stráže Stanislava Majzlíka, jehož pomníček zde zveřejňuji.

Pomníček se nachází  v osadě Nové Vilémovice, katastrální území obce Uhelná, Javorník - Rychlebské hory, okr. Jeseník. Pomník je nyní udržován, jeho okolí je rovněž upravené. V osadě Nové Vilémovice byla v minulosti stanice Finanční stráže. Nad osadou se nacházela ještě jedna osada - Hraničky, kde byl v minulosti hraniční přechod (nyní je tu opět), snad i tam měli být financi.
Další fotografie nám představují stanici Finanční stáže v Nových Vilémovicích. Byly pořízeny v zimě 2005/2006. Budova je nyní v rekonstrukci, v majetku soukromé osoby, v minulosti byla značně zdevastovaná, např. sklepy zanesené odpadem a fekáliemi. Místnosti jsou v původním rozložení, pouze nově omítnuté.
Od návštěvníků těchto stránek přivítáme jakékoli informace o tomto padlém hrdinovi.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

MUJ OTEC EMIL BARAN BYL SE STANISLAVEM MAJZLÍKEM NA POCHŮZCE

(Stanislav , 24. 1. 2019 0:47)

Otec mi vyprávěl jak se vše událo. Otci se podařilo z obklíčení díky tomu, že šel 200 m dle předpisu za l. členem hlídky - Majzlíkem, a také díky mrštnosti a znalosti terénu zachránit a nakonec v noci uniknout do Vápenné, kde byly rozmístěny jednotky SOS. Za to, že věrně sloužil naší 1.republice si po válce užil- 18.
let práce v OKD v Ostravě mu podlomilo zdraví a důchodu si neužil. Ing. Hynek Baran e-m: baran@centrumm.cz

dtto

(Stanislav Majzlík, 18. 12. 2012 18:55)

Volám sa Stanislav Majzlík, narodil som sa v Liptovskom Mikuláši a rád by som sa dozvedel o koreňoch menovca. Bolo by mi potešením vzdať mu úctu a navštíviť miesto jeho posledného odpočinku.Tel.: +421 908 946 338

Stanislav Majzlík

(Petr Procházka, 5. 5. 2008 16:24)

Správci tohoto webu jsem již poslal výpověď jedné z přímých účastnic zastřelení Stanislava Majzlíka. Včetně fotografie z jeho slavnostního pohřbu v květnu 1945.

finanční stráž

(Jaroslav Beneš, 8. 3. 2007 22:54)

Mě historie FS a vůbec čsl. bezpečnostních sborů moc zajímá a proto se mi moc líbí i vaše stránky.

Co se týče finance Majzlíka, bohužel jeho hodnost z roku 38 nezjistím, mám seznamy zaměstnanců finanční správy z různých let ze země České a krajiny Slovenské, ale ze země Moravskoslezské bohužel ne. Mrzí mne to.

Jinak Láďa Pohorský, kterému věřím, má všechny údaje ověřené, ve svém článku "O hranice se nejedná, o hranice se střílí" ve sborníku Hraničáři pod Luží ¨38 uvádí právě datum smrti 22. září a hodnost dozorce.

případ Majzlík

(Vlastimil Flášar, 7. 3. 2007 22:13)

Pro pana Jaroslava Beneše

Vážený pane!
Velmi Vám děkuji za Váš projevený zájem i za Váš komentář. I pan Kaděra bude jistě velmi potěšen. Příspěvek jsem uveřejnil v podstatě tak, jak jsem ho obdržel, jen po drobných úpravách. Tedy za tu nepřesnost stanice-oddělení se omlouvám. Bohužel nemám tolik času na to, abych vše pečlivě ověřoval a dával do souladu se skutečností. Pokud dojde nějaký příspěvek, snažím se ho v rámci možností co nejdříve zveřejnit. O to více jsem potěšen Vaším zájmem a upozorněním na uvedenou nepřesnost.

případ Majzlík

(Jaroslav Beneš, 7. 3. 2007 21:15)

Zdravím,

máte moc pěkné stránky!!

Zajímavé je, že v literatuře se uvádí, že financ Majzlík zemřel až 22. září, nějak po půlnoci a že to byl dozorce.

Zkusím se na to podívat.

Jinak, neříká se stanice finanční stráže, ale oddělení.