Jdi na obsah Jdi na menu
LovecPokladu.cz - detektory kovů
 


Četník a financ?

Příspěvek ke zveřejnění do této rubriky zaslal můj kolega, pan Tomáš Herajt. Zajímá se o to, u jakých sborů pánové z fotografie sloužili. Domnívá se, že by se mohlo jednat o polního četníka z doby I. světové války (ten muž ve světlé uniformě) a že fotografie mohla být pořízena kdesi na Balkáně.

Omluvte špatnou kvalitu předkládaného skenu, ale veškeré pokusy o jeho úpravu selhaly. Pokud je špatná originální předloha, zpravidla se s tím už nic moc nenadělá.

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vysvětlení

(Bobss, 5. 9. 2009 19:14)

Milí Ondro, ve Srbsku neměli nikdy žádné četníky. Toto je fotografie z roku 1919 tedy jen pár měsíců od skončení první světové války. A jestli nevíš co je to Financ, to je celník. Ale to nevadí jestli tě hodně zajímají bezpečnostní orgány 20 až 45 let minulého století, tak se ozvy na můj email bobssh@seznam.cz Budu se těšit s pozdravem v srdci přeje Bohuslav Hrdlička.

Paráda

(Bobss, 5. 9. 2009 19:08)

Jsem historik, a mám mnoho fotografii, z dob první republiky. Také jsem zapůjčil několik uniforem do televizního seriálu četnické humoresky. Pokud by ste měli nějaký námět či fotografie z četnického zboru který sídlil v Děčíně v Severních čechách, byl bych za ně moc rád můžete mi je odeslat na můj email bobssh@seznam.cz Děkuji předem pan Bohuslav Hrdlička

Četník a financ?

(Ondřej Matějka, 23. 3. 2008 18:18)

tušim podle té čapky muže na levo

Četník a financ?

(Ondřej Matějka, 23. 3. 2008 18:15)

Taky si myslim že to bude foceno na balkáně ale muj názor je že to bude z doby ještě před světovou válkou, muž na levo bude nejspíš srbský četník a na pravo rakouský.