Jdi na obsah Jdi na menu
LovecPokladu.cz - detektory kovů
 


Mechanoskopie

Snad náhoda tomu chtěla, ale stalo se. Díky těmto stránkám mne oslovil syn vrchního strážmistra Ladislava Havlíčka, pan Ing. Ladislav Havlíček. Dnes mne navštívil a osobně mi předal tuto vzácnou knihu, tento vzácný dar. Měli jsme na sebe jen asi hodinku a pan Havlíček vyprávěl a vyprávěl a já naslouchal doslova s otevřenou pusou. Životní osudy jeho tatínka by vydaly na dosti objemnou knihu, z níž by se zcela jistě a velmi rychle stal bestseller.

Tuto knihu jsem sháněl dvacet let a nesehnal. Získal jsem ji až díky panu Ing. Havlíčkovi, za což mu tímto ještě jednou velmi děkuji.

S úctou vzpomeňme i na jeho otce, pana vrchního strážmistra Ladislava Havlíčka, dnes již téměř zapomenutého a nedoceněného, jehož odborný vzestup a počátky mechanoskopie jsme mohli sledovat i v jednom z dílů televizního seriálu Dobrodružství kriminalistiky, kde pana Havlíčka ztvárnil herec Karel Heřmánek.

Zároveň bych chtěl požádat návštěvníky těchto stránek o zaslání příspěvků, které by se týkaly životních osudů Ladislava Havlíčka, tedy zejména vzpomínek, naskenovaných listin a fotografií ke zveřejnění. Předem velmi děkuji.

A jelikož spolu velmi úzce souvisí mechanoskopie a ohnivzdorné pokladny, přidal jsem do oblíbených odkazů odkaz na stránky pod názvem České muzeum trezorů.

         

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Milé

(ewik77, 30. 1. 2012 15:52)

Dobrý deň. Akurát píšem bakalársku prácu, ku ktorej zháňam nejaké veci ohľadom histórie mechanokopie. Bohužiaľ o osobnostiach ktoré sa na vzniku mechanoskopie podieľali je toho veľmi málo. Gratulujem ku knihe od Ladislava Havlíčka. Trocha závidím. veľa šťastia.