Jdi na obsah Jdi na menu
LovecPokladu.cz - detektory kovů
 


Česká televize uvede 14. díl – Mechanoskopie ze seriálu Dobrodružství kriminalistiky

20. 3. 2012

Česká televize uvede 14. díl – Mechanoskopie seriálu Dobrodružství kriminalistiky na programu ČT1 ve čtvrtek 5. dubna 2012 ve 20.00 hod. a následně 6. dubna 2012 v 05.05 hod.

Velmi bych uvítal, kdyby se po odvysílání pořadu rozproudila diskuse k obsahu a uměleckému ztvárnění příběhu. Osobní stanovisko uveřejním po odvysílání pořadu na těchto stránkách. Prozatím bych rád formuloval několik doporučení, jak vysílaný pořad vnímat a nad čím by bylo účelné se bezprostředně po jeho odvysílání zamyslet.


Tím nejdůležitějším je pochopení odborné zápletky příběhu. Kolorit prostředí, ve kterém žila tehdejší společnost, podaný věcně zajímavě a adekvátně, vnímejte naplno, je to dodnes velmi užitečné. V záběrech z četnické stanice je možné srovnávat s prostředím prezentovaným v Četnických humoreskách. Po shlédnutí pořadu si zkuste formulovat osobní charakteristiku strážmistra Ladislava Havlíčka s tím, že to důležité je v jeho přístupu ke službě, ale podle mého názoru i k lidem v okolí. Zábavná výplň, charakterizovaná pivem, tancovačkou a prostitutkou, je dílem umělecké fantazie, přispívající k zajímavosti příběhu. Nakolik se autor strefil do skutečného života hlavního aktéra, je dnes nejvýše námětem k diskusi, protože příběh se odehrál před více než osmdesáti léty v česko – německém prostředí našeho severního pohraničí a pamětníky stejně jako osobní spis bychom hledali marně. K vědecké Mechanoskopii včetně sepsání učebnice vede od příběhu naštěstí ne dlouhá cesta, která byla podmíněna nejen technikou, ale také založením odborných pracovišť na Ústředním četnickém pátracím oddělení v Praze. Prvorepublikové četnictvo mělo velitelský sbor, který výrazně přispíval v oblasti bezpečnostních složek k budování moderního státu – Československé republiky.


 ing. Ladislav Havlíček


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

(Jaunita, 10. 6. 2023 17:01)

Hey there owner of estranky.cz,

Confetti is flying, trumpets are sounding, and I'm here sending you a lively cyber-wave! My name is Jaunita, a bonafide digital wizard who's absolutely smitten with the enchanting realm of online marketing.

As I was traveling through the dazzling cosmos of the web, I discovered your flashing star of a site, estranky.cz. A Aha moment struck me: what if you could ignite your SEO with a dash of AI magic?

Hold onto your hats, because I'm about to unveil a stunning event that could blast your web presence into stellar success.

Ta-da! Here's your precious ticket, at no cost:

https://events.com/r/en_US/tickets/mastering-the-future-of-seo-with-ai-897725

Welcome for the grand parade of the digital age, titled, "Navigating the Digital Revolution: Amplify SEO Through AI". This event is where SEO and AI become best friends, like two ballroom dancers twirling at the fringe of the dance floor.

Here's a fun little teaser of what's in store:

A exciting unveiling of AI-SEO tools that are twisting the digital marketing world on its head (in a good way, of course).
Detailed masterclasses led by the icons of the industry.
A VIP glimpse into the future trends of AI-SEO. (Psst... you'll be in the front line!)

Enlightening chinwags with the heroes of AI and SEO.
Diamonds of wisdom on how to cruise the AI-SEO wave for a sweet competitive edge.
Visualize this as a party of knowledge, networking, and nuggets of wisdom. It's your shot to drink from the fountain of industry knowledge, mingle with the tech-savvy crowd, and utilize the power of AI-SEO to catapult your site into another dimension.

I'm vibrating with excitement for you to dive into this opportunity! This could be your winning ticket to new insights and sky-high online success.

Till our paths cross again in the digital realm,
Jaunita

P.S. If the SEO for your site is already crème de la crème, feel free to ignore this. But if you're hunting for that extra zest, make a dash for your ticket before they disappear like hotcakes!
https://events.com/r/en_US/tickets/mastering-the-future-of-seo-with-ai-897725

Hello estranky.cz Webmaster!

(Lashunda, 25. 2. 2023 15:35)


12 000 000 messages to the whole world - new marketing tool for your company.

Steps to get it:
1. Go to website https://search-any-web.com
2. Register and login
3. Do search and press "Send Messages"
4. Sit back and relax, we will do the rest and send you report

We have hudge database - more than 80 mil. websites. If you need something more - contact via email info@search-any-web.com

Some screens - https://postimg.cc/gallery/2zhrCvt