Jdi na obsah Jdi na menu
LovecPokladu.cz - detektory kovů
 


Četnictvo, Policie, Finanční stráž, SOS

Příspěvky

Ozbrojená stráž ochrany železnic

5. 1. 2010

Materiál k tomuto příspěvku zpracoval a zaslal pan Petr Klinovský, za což mu tímto velmi děkuji.

 

Četnická stanice Mírov

6. 9. 2009

Za tento velmi kvalitní příspěvek o Četnické stanici Mírov v okrese Šumperk patří mé poděkování panu Jiřímu Vaněčkovi, který jej tak pěkně zpracoval a svolil s jeho zveřejněním na těchto stránkách.

 

Strážmistr Josef Vít

18. 5. 2008

Ve Fotoalbu, v rubrice Staré fotografie, je umístěna galerie pod názvem Pohřeb četníka za protektorátu. Panu Josefu Kracíkovi z Jičína se podařil husarský kousek. Dokázal zjistit, o pohřeb kterého četníka se jedná, a sehnal i další zajímavé informace i fotografie. Za jeho snahu k objasnění tohoto případu a za zaslání naskenovaných materiálů ke zveřejnění na těchto stránkách, tímto panu Josefu Kracíkovi velmi děkuji. Níže uvedený text poskynul také pan Josef Kracík.

 

Zabití finance v Nových Vilémovicích

5. 5. 2008

Níže uvedený text zaslal ke zveřejnění pan Mgr. Petr Procházka, za což mu tímto velmi děkuji. Článek je doplňkem k fotogalerii pod názvem Respicient Finanční stráže Stanislav Majzlík, která je umístěna ve Fotoalbu v rubrice Mimořádné pátrací relace.

 

Generál četnictva Josef Ježek

10. 5. 2007

Tomuto příspěvku věnujte zvýšenou pozornost!
 

Podstrážmistři SNB

27. 4. 2007

aneb o tom, co si počít s mladými muži, kteří se během okupace přihlásili k protektorátnímu četnictvu či policii.

Článek jsem převzal z časopisu Osvěta SNB, ročník I., číslo 12-13, říjen - listopad 1946.

 

Září 1938

27. 4. 2007

Článek jsem převzal z časopisu Osvěta SNB, ročník I., číslo 11, září 1946.

Pečlivý čtenář si jistě povšimne, že události v Habersbirku (byť o nich autor ví jen z doslechu), jsou v tomto článku popisovány naprosto odlišně, než jak je popsal anglický novinář Morrell - viz článek Habersbirk a Schwaderbach.

 

Habersbirk a Schwaderbach

26. 4. 2007

Článek jsem převzal z časopisu Osvěta SNB, ročník I., číslo 14, prosinec 1946.

Kniha "Viděl jsem ukřižování" se dá ještě sehnat v antikvariátech, i když v různých vydáních. Také jsem si ji objednal.

 

Zajímavá kniha

25. 4. 2007

 
 

Smutná bilance

25. 4. 2007

Článek jsem převzal z časopisu Osvěta SNB, ročník 1, číslo 7, květen 1946.